Картофени крекери



Рецептата е кратка, приготвянето бързо и лесно, а резултатът винаги отличен. Чудесни крекери за всяко парти!

Продукти за около 30 броя:


120 г сварени картофи, ситно настъргани
100 г меко масло
20 г пекорино или пармезан
150 г брашно
1/2 ч.л. сол
черен пипер, мащерка

Приготвяне:

* Сложете в купа всички съставки и омесете тесто. Разточете го на тънка кора и изрежете соленки. Наредете ги в тава, покрита с хартия и изпечете до порозовяване в предварително загрята на 170* фурна за около 20-25 минути.

* Поднесете соленките с различни дипове или ги гарнирайте със солен крем. Да ви е сладко!

 

Tags: Соленки

  • Hits: 13421

Коментари   

Майа
А посочените грамажи тестото е твърде лепкаво за да се разточи. Пълен провал!
Отговор
yoli
Искрено съжалявам за провала.
Отговор
Велина
Здравейте, след като омесих тестото, го оставих в хладилника за половин час, за да се стегне, а при разточване "набрашних " леко и тестото, и плота - може би така няма да залепват и ще успеете да ги оформите. С маслено тесто трябва да се работи бързо, защото когато се разтопи маслото от топлината на ръцете, се получава според мен ефекта, който описвате.
Отговор
Milena Rangelova
Здравейте! Грамажът на картофите сигурно е объркан. 120 гр.?! Да не е 1.200?!
Отговор
yoli
С килограм картофи ще излязат крекери за цял квартал. Не, нухни са буквално два -три малки картофа. Ще се радвам, ако опиташ. Благодаря!
Отговор
Ели
От години ги правя, винаги стават страхотни и жънат успехи и при поводи :roll:
Отговор
Гергана
Тъй като картофите са различни сортове и някои може да поемат много вода, нй-добре да бъдат сварени цели с корите. Или да бъдат задушени в микровълно ва, без вода.
Отговор
Моника Николова
Здравейте! Може ли брашното да се замени с безглутено во?
Отговор
yoli
Съжалявам, Мони. Никога не съм ползвала безглутено во брашно. Нямам представа как се получава с него.
Отговор
Иглика
За мен това е най-успешн ата рецепта за соленки! Съставките може да се изменят без това да повлияе на вкуса. Правих я 6 пъти: с увеличени картофи и с добавени 60-70 г смесени кашкавал и сирене. Не разточвам, а оформям с пръсти тънки бисквити. Чудесни са с рибна разядка.
Отговор
yoli
Благодаря много, Иги. Радвам се, че са ти харесали.
Отговор

Добавете коментар